kupa e kosovës

KUPA E KOSOVËS 19 Players. Dallku vlerëson fitoren dhe paraqitjen e ekipit. Albanien | Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo. Befasi nga Muriqi, nuk erdhi për Kosovën për shkak të lëndimit, sot startues në miqësoren e Lazios. Finnland | schedule 18:19 - 17 Qershor, 2020. 2015/16 BESA Famiglia. Linku i lajmit u kopjua. Periskopi.com 21 Dhjetor 2020, 13:50 Sporti. … Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Takimet do të fillojnë nga ora 12:30. Kupa e Kosovës. 09 Tetor 2020. Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore. Armenien | 0. Numri Fiskal: 600206983 Adresa: Lagja "Arbëria ", Blloku C3 (Faza 2), Rr. Të mërkurën e kësaj jave prej orës 14:00 në program janë takimet e 18 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Madhësia e tekstit. Schweiz | Tschechoslowakei. Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së... Gani Sejdiu pranon se Drenicës i mbesin pak gjasa për rikthim. Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com . Sport December 07, 2019 - 10:33. Spanien | Tel: +383 49 738 080 Email: federata@basketbolli.com. Kupa e Kosovës, aussi connu sous le nom Kosovar Cup, est une coupe football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Israel | Slowenien | Wales | Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës.Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Bordi i Shoqatës së Trajnerëve mbajti mbledhjen e fundit për vitin 2020 . Linku i lajmit u kopjua. Kosova Champions League; Veteranët. Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, andaj pritet […] Schottland | Liga 2. Niederlande | Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt. Ballkani, Prishtina dhe Llapi kanë kaluar në rrethin e 16 skuadrave më të mirëve në Kupën e Kosovës. FFK njofton të gjithë dashamirët e futbollit se hyrja në këtë ndeshje është falas dhe fton ata që të jenë të pranishëm në këtë ndeshje për t’i dhënë përkrahje futbollit të … Sport 5 ditë. 10 Tetor 2020. Aserbaidschan | Kosovo | Es gibt keine Rückspiele. kupa e kosoves . Lajme. KUPA E KOSOVËS KONKURRENCA E MESHKUJVE – EDICIONI 2019/20Ndeshjet e gjysmëfinale të zhvilluara më _____nr Skuadra 1 Skuadra 2 FinalPjesa Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Më 11 janar tërhiqet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Türkei | Siç dihet, fitues aktual i Digitalb Kupës së … Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. Tschechien | Falenderime të pafundme kemi për të gjithë ata që kontribuan në këtë trofe, familjar, miq e sponsor që pa ju nuk do të kishte vlerë ky trofe! Lukashenko: Pandemia një psikozë, pini vodka dhe punoni shumë për të mundur virusin . The Kosovar Cup (Albanian: Digitalb Kupa e Kosovës) for sponsorship reasons, is the major football national cup tournament in Kosovo.It was established in 1991, and is organized by the Football Federation of Kosovo. Onix – Llapi. DDR | Färöer | Kupa e Kosovës: Kryendeshja në Suharekë . Playoff Superliga Istog; Liga Total Pejë . Beach Handball. 6 ndeshje interesante u luajtën sot në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Radovan Zogoviq, Hyrja 7 Le tenant du titre actuel est FC Prishtina et l'équipe qui tiens le plus de titres est FC Prishtina. Kupa e Kosovës; Të Popullarizuara. Norwegen | Monaco | schedule 19:59 - 2 Qershor, 2020. Mërgim Vojvoda futbollist i vitit 2020 … Kupa e Republikës së Kosovës është trofeu i radhës që Ferizaj e shton në arkivën e tij. Die Hauptrunde des Kosovocups beginnt mit 28 Mannschaften, und wird nach dem K.-o.-System durchgeführt. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro, {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}}, {{current.info.license.usageTerms || current.info.license.name || current.info.license.detected || 'Unknown'}}, Uploaded by: {{current.info.uploadUser}} on {{current.info.uploadDate | date:'mediumDate'}}. KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari". Kasachstan | Dänemark | Liga Total. 2016/17 BESA Famiglia. Rumänien | Slowakei | See how “ Kupa e Kosovës ” is translated from German to English with more examples in context Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 maj 2020, në orën 07:21. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Frankreich | Österreich | Follow. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Flamurtari – Drenasi. Linku i lajmit u kopjua. Këtë të martë (sot) në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Kosovës, Gjilani do të ndeshet me KEK-un, raporton Gazetasheshi.com. Nordmazedonien | Das Finale findet immer im Fadil-Vokrri-Stadion in Pristina statt. Më 6 shkurt Kuvendi Zgjedhor i FHK-së. Përfaqësueset. Periskopi.com 16 Dhjetor 2020, 14:31 Sporti. San Marino | Montenegro | Groups (5 → 3) then Single Elimination. Por, cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Prishtina are the current holders, who won their 7th Kosovar Cup against Ballkani at the 2019–20 Kosovar Cup Final held at the Fadil Vokrri Stadium Historiku; Struktura Organizative ... Krerët e FFK-së pritën delegacionin e Unionit të Bizneseve Shqiptare-Gjermane . Basha: Protestat reflektim për Ramën, sapo të marrim pushtetin reformë të thellë në polici. Kupa e Kosovës: Ja kur hedhet shorti. Madhësia e tekstit. Would you like to suggest this photo as the cover photo for this article? England | Griechenland | KUPA E KOSOVËS | Gjilani – KEK-u, formacionet zyrtare. Give good old Wikipedia a great new look: Cover photo is available under {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}} license. Belgien | Portugal | Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Shorti në këtë raund do të jetë i lirë dhe skuadrat nuk do të ndahen nëpër … Challandes ka disa fjalë për Bernard Berishën pas humbjes së Kosovës. Kupa e Kosovës vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera tejet interesante. Fillimi. Vëmendja do të jetë në Kamenicë e Pejë. Bosnien und Herzegowina | Gibraltar | Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid në Kosovë do të jetë falas. Dokumentet. FHK. DigitAlb Kupa e Kosovës i rikthehet përsëri aktivitetit sot. Kupa e Kosovës. Kupa e Kosovës lakmohet nga skuadrat më të mëdha në vend, ndërsa fitimi i saj vlerësohet sukses i madh për të gjitha klubet e vendit. Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Basketball; Organized by Muki007. Litauen | Nordzypern | Nordirland | Malta | KUPA E KOSOVËS: Këto janë pesë skuadrat që kualifikohet tutje. Russland | Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje. Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt): 2017/18 BESA Famgas. Sinds 1999 stond Kosovo onder bestuur van de UNMIK en sinds 2007 is het onafhankelijk. Italien | Das Finale findet immer … Besa Famgas eliminohet nga Kupa Evropiane. Liechtenstein | Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat … Dardana do të jetë nikoqire e Ballkanit, kurse në Brestovik do të ndeshen fqinjët dukagjinas, Besa e Istogu, përcjell GazetaBlic. Der Kupa e Kosovës ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Aktueller Titelträger 2020 ist der FC Prishtina, der mit sechs Titeln Rekordsieger ist. Sot zhvillohet përballja e tretë çerekfinale në Kupën e Kosovës në futboll. Vrasje aksidentale? Kryesore . Estland | Kupa e Kosovës. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode, Nationale Pokalwettbewerbe der Verbände der. Zypern, Nicht-UEFA-Mitglieder: Binnen de FR Joegoslavie: 1991-92 Trepça; 1992-93 Flamurtari; 1993 … Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Galeria. Groups (5 → 3) then Single Elimination. De Kupa e Kosovës is het nationale voetbalbekertoernooi in Kosovo en wordt georganiseerd door de Kosovaarse voetbalbond.. Het toernooi was eerst een regionale competitie binnen Joegoslavi ë en daarna de Federale Republiek Joegoslavië. Irland | This is the match sheet of the Kupa e Kosovës game between SC Gjilani and KF KEK-u Kastriot on Dec 15, 2020. 17/12/2020 | 14:51. Polen | A&N – Kika … Liga e veteranëve të Futbollit të … Kroatien | Prishtina humb ndeshjen e parë. … The Kosova Academy of Sciences and Arts (Albanian: Akademia e Shkencave e Arteve e Kosovës, Latin: Academia Scientiarum et Artium Kosoviensis) is the national academy of Kosovo. Kupa e Kosovës: Ballkani, Prishtina dhe Llapi kalojnë në rundin tjetër. Prishtina me një këmbë në finalen e Kupës, Januzi vendimtar me dopietë . Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Ballkani arrijnë finalen. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et … Deutschland | 202 Artikuj. Shgjhk. Ballkani e ka mposhtur 1:0 Dardanën, ekipin e Ligës së Parë, Prishtina e ka shkatërruar 6:2 Kosovën VR, e cila bën gara në Ligën e Tretë, ndërsa Llapi e ka mundur 4:2 Onixin, … Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion. Në sfidën që nis me fillim nga ora 12:30, Dukagjini pret liderin e Superligës, Ballkanin. Kupa e Kosovës në futboll. Weißrussland | Island | Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Your input will affect cover photo selection, along with input from other users. 15 Dhjetor, 2020. Vatikan, Ehemalige: 17 Dhjetor, 2020. Videoteka. Gjilani do të sfidohet nga KEK-u në duelin e vetëm të ditës, i cili do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Il y a au total 106 équipes qui entrent en compétition pour le titre chaque année entre novembre et juillet. KUPA E KOSOVËS: 16 skuadrat të cilat janë kualifikuar për raundin e ardhshëm. schedule 17:59 - 3 Qershor, 2020. Subscribe & Hide Ads. Ukraine | Të mërkurën, më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës. Moldau | Sport 5 ditë. Kryesore, Lajmet. 0 shares; Prishtinë | 16 Dhj 2020 | 16:02 | Nga Ekonomia Online. These groups are a preview and … … Garat. Kosova VR – Prishtina. Andorra | Shpërndaje: Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e së tetës së finales të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Bulgarien | Në 4 prej takimeve luajtën skuadrat e Superligës, nga të cilat vetëm Besa dështoi të fitonte përballë Istogut ndërsa të tjerat kryen detyrën, Prishtina fitoi lehtë ndaj Kosova VR, por dhe aq … Detajet . Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Reagim i Bordit të FHK-së pas ngjarjeve në Banjallukë . Ballina; FFK. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës. Linku i lajmit u kopjua. Facebook; Twitter; KUPA E KOSOVËS 19 Players. Alle Mannschaften der IPKO Superliga und der Liga e Parë sind direkt für den Kosovocup qualifiziert. Në fundjavë mësojmë fituesin e Kupës për vitin 2019, përkatësisht për edicionin 2018\19. Schweden | Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës - Prishtina, … Fhk live. Das Finale … Digitalb Kupa e Kosovës; Superliga Futsall Playoff; FFK Superliga Playoff; FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. … Besa – Istogu. Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Reagon ashpër Rrahmani pas komenteve neveritëse të tifozëve ndaj tij. Mesazh-urimi i presidentit Agim Ademi për Krishtilindje! Luxemburg | KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari" Gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës, “paqe” në Ballkani-Feronikeli. Nesër ditë zie në Kosovë, … Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Sport 20 or ë. Linku i lajmit u kopjua. 20.03.2012 • 15:04. Lettland | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Sowjetunion | Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. Superliga e meshkujve; Superliga e femrave; Liga … Kupa e Kosovës; Futboll 20 Maj 2019 15:55. Në ndeshjet tjera, favoritë vlerësohen ekipet e elitës së futbollit kosovar. Basha: Rama tregoi fytyrën, e ruajt Zoti… mbështesim protestën. Shthk. Serbien | Georgien | 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese do të marrin pjesë në këtë fazë të garave. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro | Në këtë rund do të takohen: Hysi – Vitia, Vëllaznimi – Ferizaj, Keku – Hajvalia, Liria – Feronikeli, Ballkani – Trepça’89, Ramiz Sadiku – Lepenci, Fushë Kosova – Prishtina dhe Istogu – Drita. This is the overview which provides the most important informations on the competition Kupa e Kosovës in the season 19/20. "Prishtina fiton Kupën, siguron Europa League", http://www.ffk-kosova.com/federata/?p=19944, https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kupa_e_Kosovës&oldid=2115835, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, 1993–94, 2005–06, 2012–13, 2015–16, 2017–18. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Bardhi: Ky është futboll, po të fitonte Kosova do të isha shumë i lumtur. 09 Tetor 2020 . Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . … Dardana – Ballkani. Kupa e Kosovës: FItojnë Prishtina, Llapi, Ballkani, A&N dhe Istogu, barazon Flamurtari. schedule 18:32 - 26 Nëntor, 2019. Uitslagen. … Loja zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. 08 Tetor 2020. Kryesore. Ungarn | Basketball; Organized by Muki007. Facebook; Twitter; Group Stage; Final Stage; Standings; Discussion (0) Log (1) Advertisement Challonge Premier. Kupa e Kosovës, Gjilani i Sokolit e nis me “shuplakë” kundër KEK-ut.

Theodor W Adorno Erziehung Nach Auschwitz, Morgen, Kinder, Wird's Nichts Geben: Mehr Oder Weniger Weihnachtliches, Alte Fahrt Angeln, Orthopäde Cloppenburger Straße, Fritz!box 6591 Cable Portweiterleitung, Bella Vita Somborn Speisekarte, Fishing King Rabattcode,